سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
همچنان که خورشید و شب با یکدیگر جمع نمی شوند، خدا دوستی و دنیا دوستی با یکدیگر جمع نمی شوند . [امام علی علیه السلام]

مادر ......

ارسال‌کننده : * گـــل نرگس * در : 96/12/18 12:45 صبح

هوالرحمن الرحیم

 

 

علم فقه نخوانده ام ، کفایه و مکاسب و خیارات پاس نکرده ام ، حتی سطوح حزوی را نیز نمی دانیم از یک تا سه است یا از سه تا یک ... لکن یک چیز می دانم ... اگر نظر من را بخواهید می گویم به یقین نماز آیات مشابه نامش نشانگر یکی از برترین آیات خداوندی  ، مادر است ! شاید عجیب باشد ... شاید که نه ! قطعا عجیب است نمازی که شهره است به وحشت  چگونه می تواند نمایانگر فرشته ای از برترین و مقرب ترین فرشتگان خدا باشد ؟! چگونه می توان نسبت ترس داد به سکینه ای که در قلوب نازل شده است ؟! کفر نمی گویم ... دیوانه نشده ام ... نماز آیات را از برم و مادر ، عمق جان تطهیر شده اش به جانم بسته است .... 

نیت ... که نیت این خلق با تمام آفریده های دیگر فرق می کرد ... که نیتش از جنس نور بود و دلسوزی شقایق به ترس چشم خوردنش وان یکاد به زبان ... که قامت کعبه ز تقلید او چادر مشکی بر تن کرده و آیه آیه ی حق طلاکوب کرده که هر قدمش تفسیری است بر دریایی که شان نزولش قلب مهربان مرد عرب ، نبی خاتم (ص) ... عارف نیستم لکن می دانم در مسلک عارفان ، نشانه ها مقدسند . نشانه ها مقدسند و هر اتفاق کوچک و هر چیزی یک تندیس تقدس است که تبرک می کند جهان را به وجود مقدس یگانه خالق بی نظیر هستی و ما موظیم به دیدن این نشانه ها ... به پرستششان ... به ذکرشان ، به علمشان ، به فکرشان ، به ... . الله اکبر ، که خدا بزرگ است . بزرگتر از هر آنجه تا کنون دیده اید و پنداشته اید ... الله اکبر ، که اعطیناک ، عطای بسیاری است که تو را شامل شده و از نور تو ، جهان هستی از ابتر به در شده ... الله اکبر که والاست ، هدیه ای که ملائک ز نسیم پیشگاه او به عروج در می آیند و بهشت ، به زیر گام های او خود را می کشد تا تبرک کند ، ذره ذره خاک خود به کمیای تربت کربلا و آب حوض کوثر و گوهر وجود نفخ شده درش ....  والا تر از مادر ( سلام الله علیها )‌سراغ دارید که عالمی به شیدایی او به دور خورشید سرگردان و حیران بگردد و بگردد و بگردد و به دور خویش نیز آشفته و پیوسته بگردد و رو سیاه و زرد کند ؟! 

آیه آیه اربا اربا شده است به رکوعی که مادری میان دشت ، نازدانه هایش یکی یکی ... دست یکی ... سر یکی  ... عطش یکی ... گوشواره یکی ... آتش یکی و زینب ( سلام الله علیها ) زینب ها یکی یکی درست بر وزن استوار و هم ردیف فاطمه وار ، یاعلی ناله می کردند ... آیه آیه ، تقطیع شد به دانه دانه مروارید هایی که تکه تکه ، کل ارض را کربلا کردند ... به دانه دانه لاله هایی که بعد زمان را در یک بی نهایت ضرب کردند و در آمد حاصلش ، کل یوم ... !

ماه می گیرد که مادری دست بر پهلو گرفت ... که مادری رو گرفت .... که ماهی چادر سیاه شب ، حجاب درد کرد ...

زمین بر خود می لرزد ، که زمین لرزید ز لرزش دست هایی مانده بر در ... 

نماز آیات واجب می شود ...

قضا دارد ...

که این آیت را متذکر نمی شوید ؟!

بسم الله الرحمن الرحیم که مهربان ترین مهربانان ، مهربانی اش را هدیه کرد به مادری در روز ازل ، قل هو الله احد که شهادت دهد بر وحدت وجود تمام مادر ها ... بر در نبی ( علیهما السلام ) ... بر ... الله صمد ... که عالمی به حاجت چادر خاکی اش ، دست دراز کرده و گلخانه ای به وسعت تمام هفت آسمان و زمین ، عطر از او به سوقات می برند ... رکوع و رکوع و رکوع ... تکرار و تکرار .. که مادری هر ثانیه اش آرام قامت خم کردن بر بوسیدن گونه ی فرزندی بود ... بوسیدن های تکراری بی تکرار ... احساس ناب تغزل ... مطلع هستی ... مادر ... ! 

 

ـــــــــــــــ

+ مدت ها بود که می خواستم بنویسم ... مدت ها ... لکن در عین دنیای حرف بودنم ، واژه ای نبود ... از تولدم ... از حرف های ناگفته ی تمام این مدت ها ... اما امشب ، امشب فرق می کرد ... باید نوشته می شد ... باید ! حتی اگه حرفی نبود .. با قرآن جشن تکلیفم شروع کردم ... حس ناب همون شروع ... دعا کنید ...

+ عیدتون خیلی خیلی مبارک ، روز تموم مادرای گل مبارک ... 

+ #س_شیرین_فرد

 
کلمات کلیدی :

ابزار وبمستر